Zaburzenia erekcji – czym są spowodowane i jak sobie z nimi radzić?

Zaburzenia erekcji mogą mieć różne przyczyny, co więcej mogą spotkać mężczyzn w każdym wieku. Chociaż wydaje się, że wyłącznie Panowie w starszym wieku doświadczają takich problemów w sypialni, prawda jest taka, że coraz więcej młodych osób również musi się z nimi borykać. Zazwyczaj nie są to poważne problemy związane ze złym przepływem krwi czy zaburzeniami hormonalnymi, chodzi bardziej o czynniki psychiczne oraz niezdrowy tryb życia.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zacznijmy do tego, że przyczyny mogą mieć różne podłoże – fizjologiczne lub psychologiczne. W pierwszym i drugim przypadku warto udać się na leczenie. Czasami jednak wystarczy po prostu zmienić tryb życia na zdrowszy, zacząć się wysypiać i więcej się ruszać.  Można sięgać również po leki na potencję na receptę, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Chociaż większość mężczyzn bardzo niechętnie dzieli się takimi problemami i niewielu decyduje się ostatecznie pójść do lekarza, to warto umówić się na taką wizytę. W końcu życie seksualne to dość ważna sfera w życiu każdego z nas i szkoda byłoby tak po prostu z niej zrezygnować.

Czy leki na potencję są skuteczne?

W zależności od tego, jakie są przyczyny zaburzeń erekcji, tabletki na potencję na receptę  rzeczywiście mogą pomóc w osiągnięciu zadowolenia, co więcej są w stanie wydłużyć stosunek. Dzięki temu zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą być w pełni usatysfakcjonowani. Oczywiście nie warto kupować pierwszych lepszych tabletek na erekcję, jakie znajdziemy w sieci, nie warto też wierzyć wszystkim opiniom zamieszczanym na forach internetowych. Pamiętajmy, aby do recenzji poszczególnych preparatów na potencję podchodzić z dystansem. Nie można liczyć na to, że każdy lek bez względu na skład będzie w naszym przypadku skuteczny, to dlatego najlepszym rozwiązaniem będą leki na potencję na receptę, które przepisze lekarz.

Leczenie farmakologiczne

Czasami nie ma innego wyjścia i trzeba zdecydować się na leczenie farmakologiczne. W leczeniu impotencji najczęściej stosuje się inhibitory fosfodiesterazy 5, najbardziej powszechny to sildenafil. Wśród innych środków na potencję można wymienić między innymi preparaty hormonalne, leki wazoaktywne typu L-dopa, apomorfina i ich pochodne, leki wstrzykiwane do ciał jamistych, hormony. Podczas leczenia dobrym rozwiązaniem może okazać się również psychoterapia.

Zaburzenia erekcji mogą zrujnować poczucie własnej wartości i pewność siebie mężczyzny. To, dlatego tak ważne jest to, aby nie kryć się ze swoim problemem, ale po prostu zacząć szukać pomocy u specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie. Czasami wystarczy po prostu o siebie zadbać, albo zdecydować się na przyjmowanie leków na potencję na receptę, w innych przypadkach leczenie będzie bardziej skomplikowane i będzie wymagało od nas cierpliwości, niemniej jednak warto je podjąć. Ważne jest to, aby nie panikować i nie myśleć od razu o najgorszym. Obecnie jest wiele metod leczenia impotencji, tak więc nie warto się poddawać.