Wszywka alkoholowa – na co uważać po zaszyciu?

Wiele osób cierpiących z powodu alkoholizmu decyduje się na wszywkę alkoholową. Jednocześnie bardzo duża grupa osób zastanawia się, czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna i na co trzeba uważać po zabiegu. Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Po pierwsze, bądź zdecydowany

Wszywka jest rozwiązaniem przede wszystkim dla osób w pełni zdecydowanych na definitywne zakończenie picia. Bez wewnętrznej potrzeby i postanowienia, wszywka alkoholowa, zwana także esperalem, po prostu nie ma sensu.

Pod drugie, bądź odważny

Tylko odważne osoby mogą wyjść z tego nałogu. Osoba słaba, niezdecydowana, która z góry zakłada, ze i tak nie wygra ze swoją chorobą, zapewne sobie nie poradzi z tak dużym obciążeniem psychicznym, jakim jest wszywka alkoholowa. Dlatego, jest to rozwiązanie dla odważnych, którzy potrafią podejmować stanowcze decyzje.

Wszywka alkoholowa plus inna terapia

Sama wszywka alkoholowa tylko dla niektórych osób jest skuteczną metodą, która zagwarantuje stałe skutki. Wiele osób musi, a przynajmniej powinna postawić także na dodatkową terapię, np. psychologiczna lub spotkanie w grupie AA, aby prócz niepicia, mieć również szanse na uporanie się ze wszystkimi wewnętrznymi problemami. Przepracowanie ich jest bardzo ważne, aby w przyszłości, po odwyku za pomocą zaszycia alkoholowego, nie powrócić do picia.

 A co po zaszyciu – kilka ważnych informacji

Po zaszyciu alkoholowym absolutnie nie można spożywać alkoholu przez okres działania esperalu, a więc przez ok. 10 miesięcy. Czasem działanie esperalu może przedłużyć się do roku. w tym czasie, każda dawka alkoholu może być niebezpieczna dla organizmu. Powodują one silne reakcje uczuleniowe – i nie chodzi tu o zaczerwienienie skóry czy wysypkę, ale o ataki duszności, kołatanie serca, drętwienie kończyn, wymioty. Przy większych dawkach alkoholu może dojść do drgawek, zapalenia żołądka, czy wątroby, paraliżu ciała, a nawet do śmieci. W żadnym razie na zaszycie alkoholowe nie powinny decydować się osoby cierpiące na choroby serca i krążenia, a także osoby uczulone na którykolwiek składnik esperalu. Wszywka alkoholowa nie jest także odpowiednia dla osób z zaburzeniami psychologicznymi – każda choroba psychiczna czy inne problemy ze zdrowiem psychicznym eliminują możliwość zaszycia alkoholowego.

Kiedy jesteś zdecydowany na to, aby wygrać z alkoholizmem, warto zdecydować się na wszywkę. Oczywiście, powinna to być decyzja przemyślana, jednak wielu pomogła. Chociaż wszywanie tabletki jest zabiegiem chirurgicznym, nie wymaga hospitalizacji, a zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym.