Rozwód w Warszawie – czy będzie Ci potrzebny adwokat?

Całkowity i trwały rozpad małżeństwa to sytuacja, w której możemy wnieść o rozwód. Adwokat w Warszawie może być nieocenioną pomocą przy formalnym zakończeniu związku – czy w każdej sytuacji jego usługi będą konieczne? Dlaczego warto zdecydować się na taką pomoc?

Adwokat w Warszawie – czy rozwód wymaga skorzystania z usług kancelarii?

Rozwody są dość powszechnym zjawiskiem – w Warszawie, a także wielu innych miastach notuje się ich tysiące każdego roku. Za każdym razem są bardzo trudnym, choć zazwyczaj koniecznym krokiem. Najczęściej osoba składająca pozew rozwodowy korzysta z usług kancelarii adwokackiej. Nie jest to jednak obowiązek, przez całą sprawę można bowiem przejść samodzielnie. Dlaczego więc adwokat rozwód Warszawa jest tak popularnym rozwiązaniem?

Przede wszystkim – rozwód z pomocą dobrego adwokata jest zwyczajnie łatwiejszy do przejścia i znacznie zwiększa szansę na zakończenie sprawy z korzystnym dla klienta wynikiem.

Formalne zakończenie małżeństwa wiąże się zazwyczaj z wieloma kwestiami spornymi. Niewiele związków jest w stanie osiągnąć porozumienie w takich sprawach, jak podział majątku i opieka nad wspólnymi dziećmi. Zdarza się również, że jedna ze stron nie chce zgodzić się z samym faktem zakończenia małżeństwa i utrudnia doprowadzenie sprawy do końca.

Jeśli mamy do czynienia z rozwodem za porozumieniem stron, gdzie małżonkowie są zgodni co do całej sprawy i osiągnęli kompromis w najważniejszych kwestiach, pomoc adwokata faktycznie nie jest konieczna (choć jednak zaleca się skorzystanie z tego typu usług, dla samego ułatwienia formalności).

Większość spraw tego typu to jednak rozwody z orzeczeniem o winie, gdzie jedna strona wykazuje wyraźną winę osoby pozwanej, która przyczyniła się do rozpadu małżeństwa, przedstawia na to dowody i wysuwa żądania odnośnie zakończenia związku na swoich warunkach. W takich przypadkach często trudno o porozumienie i pomoc dobrego adwokata przy rozwodzie w Warszawie może być niezbędna.

Jaką pomoc przy rozwodzie zapewnia adwokat?

Pomoc adwokata przy rozwodzie jest kompleksowa. Możemy liczyć na:

– doradztwo we wszystkich kwestiach prawnych, dotyczących danej sprawy,

– pomoc przy sporządzaniu pozwu rozwodowego i kompletowaniu potrzebnej dokumentacji,

– reprezentowanie klienta przed sądem,

– pomoc w negocjacjach ze stroną pozwaną.

Dzięki profesjonalnym usługom kancelarii prawnej klient jest odciążony od wielu trudnych zadań. Ma to tym większą wartość, że rozwód jest bardzo stresującym, dla wielu osób traumatycznym przeżyciem, dlatego warto pozwolić sobie na fachowe wsparcie.

Adwokat zadba o to, by sprawa skończyła się możliwie jak najszybciej, i to z wynikiem jak najbardziej korzystnym dla klienta. Dotyczy to przede wszystkim kwestii opieki nad dziećmi, alimentów i podziału majątku. Doświadczony w prawie rodzinnym specjalista znacznie zwiększa nasze szanse na pozytywne zakończenie sprawy.

Co więcej, pomoc adwokata przy negocjacjach również ułatwia osiągnięcie kompromisu ze stroną pozwaną, co również może przyspieszyć zakończenie sprawy i sprawić, że warunki rozwodu będą korzystne dla klienta.

Najlepiej zdecydować się na pomoc sprawdzonej kancelarii adwokackiej. Adwokat w Warszawie to nieocenione wsparcie w trakcie rozwodu, szczególnie przy sprawach trudnych, kiedy osiągnięcie kompromisu między stronami wydaje się niemożliwe. Fachowe doradztwo sprawia, że sytuacje tego typu są mniej stresujące i daje większą nadzieję na pozytywne zakończenie.