Problemy ze snem?

Na ratunek przychodzą tabletki na sen. To sprawdzony i polecany sposób na uporanie sobie z problemem właściwego zasypiania oraz przebudzania się w nocy. Długość naszego snu powinna zależeć indywidualnie od zapotrzebowań danej osoby. Każdy człowiek wymaga więcej lub mniej snu. Wiele też zależy od tego, jak wygląda nasz dzienny tryb pracy. Jak poradzić sobie z bezsennością? O tym w dalszej części wpisu.

Dlaczego sen jest tak ważny dla nas?

Dorosłe osoby najczęściej przesypiają od siedmiu do ośmiu godzin. W przypadku niemowląt sen trwa o wiele dłużej, nawet do szesnastu godzin. Im starsze jest dziecko, tym mniej snu będzie potrzebować. U osób starszych fazy snu są przyspieszone. Wtedy takie osoby chodzą wcześniej spać. Oczywiście również wcześniej wstają. Pojawia się aspekt skrócenia długości snu nocą. Wtedy potrzebne są krótkie drzemki w ciągu dnia.

Jak poradzić sobie z bezsennością?

Problem bezsenności dotyczy wielu osób. Powodów może być wiele. Na przykład takie osoby mogą uskarżać się na trudności z zasypianiem, na brak utrzymania snu, na wczesne budzenie się lub też na sen, który w żaden sposób nie daje im odpoczynku. W ten sposób pogarsza się nasze samopoczucie oraz zaburzone jest prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jesteśmy niewyspani, przemęczeni, na nic nie mamy ochoty. Wyróżnić możemy bezsenność przygodną. Ta trwa maksymalnie do kilku dni. Jest także bezsenność przewlekła. Tutaj czas wynosi nawet dłużej niż miesiąc. Na pewno w takiej sytuacji musimy zadbać o prawidłowy rytm okołodobowy. Pozwala on regulować odpowiednią porę na sen. Powinna ona wypadać na okres ciemności. Musimy także zadbać o odpowiedni proces homeostatyczny. Od tego zależy długość naszego snu. Dobrym i polecanym rozwiązaniem na okres bezsenności są dedykowane tabletki nasenne. Można udać się na wizytę do lekarza, który przepisze skuteczne tabletki nasenne. Wtedy skończy się nasz problem z zasypianiem. Można także nabyć tabletki nasenne w aptece bez recepty. Jednak nie zawsze okażą się one skuteczne i nadal będziemy mieć problemy ze snem.