Niezbędny sprzęt w biurze – co się przyda?

Każdy przedsiębiorca dokłada starań, aby jego biuro było jak najlepiej przystosowane do wykonywania codziennych obowiązków. Wyposażeniu firmy jest ważne i na pewno nie można na nim zbyt przesadnie oszczędzać. W dalszym ciągu w większości firmach podstawowym narzędziem pracy jest telefon, dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę na taki sprzęt.

Nowoczesna technologia cyfrowa – telefon IP

Tradycyjne telefony stacjonarne powoli odchodzą w zapomnienie i to z kilku względów. Po pierwsze połączenia telekomunikacyjne są dość drogie, co powoduje, że firma musi ponosić wysokie koszty. Po drugie technologia IP jest po prostu dużo nowocześniejsza i znacznie ułatwia prowadzenie biznesu. Dzięki temu praca jest wydajniejsza i przynosi większe korzyści. Czy warto? Bez wątpienia warto rozważyć wdrożenie telefonii IP w swojej firmie, gdyż można zaoszczędzić sporo pieniędzy, co więcej znacznie podnieść jakość obsługi klienta, o nie jest przecież bez znaczenia. Co ciekawe, wcale nie trzeba wymieniać okablowania czy starego sprzętu analogowego. W niektórych przypadkach specjalny adapter typu Cisco spa112 rozwiąże sprawę. Wdrażając nowoczesna technologię telefonii internetowej nie będzie potrzebne nam nowe okablowanie, a montaż sprzętu wcale nie przysparza żadnych problemów. Jeżeli w firmie mamy podłączenie do sieci to, to jak najbardziej wystarczy.

Słuchawki Plantronics blackwire

W firmie mogą przydać się również słuchawki Plantronics blackwire, jeżeli pracownicy potrzebują przenośnego zestawu kompatybilnego z PC audio, do użytku z telefonami komórkowymi z obsługą Bluetooth itp. Słuchawki są nowoczesne i bardzo wygodne, umożliwiają komfortową pracę, nawet wielogodzinną. Można podłączyć je do komputera przez USB plug and play, umożliwiają prowadzenie rozmów nie tylko przy biurku, ale również poza nim. Połączenia można odbierać poprzez założenie słuchawek na głowę, jakość dźwięku jest bardzo dobra, a mikrofon posiada opcję redukcji szumów. Dzięki temu bez względu na to, gdzie się znajdujemy jakość rozmowy będzie wysoka. Plantronics blackwire mają wbudowany procesor  DSP (Digital Signal Processor – cyfrowa obróbka sygnału – optymalizuje audio dla lepszej jakości naturalnego głosu).

Dobrej jakości sprzęt od sprawdzonych producentów

Wyposażając biuro warto pamiętać o tym, aby nie decydować się na najtańsze urządzenia i sprzętu, ze względu na to, że będą one dość mocno eksploatowane, także muszą być trwałe i wytrzymałe. Zarówno jeżeli chodzi o komputery, telefony czy drukarki, najlepiej inwestować w urządzenia z wyższej półki, które będą miały długą gwarancję i posiadają dobre opinie wśród klientów. Inwestycja w wyposażenie dobrej jakości to klucz do sukcesu, gdyż będzie ono służyć nam przez długi czas, co więcej jakość pracy będzie dużo lepsza. Każdy, kto chce, aby jego firma się rozwijała, powinien iść z duchem czasu i wybierać nowoczesne rozwiązania technologiczne, które będą znacznie ułatwiać pracę.