Jak znaleźć dobrego stomatologa?

Cierpisz na bóle zębów i za każdym razem korzystasz z usług innego stomatologa? Żaden nie przypadł Ci do gustu? Być może któryś byś nie miły, a inny miał zbyt drogie usługi? A może po wizycie u niego okazało się, że nie był tak dobrym specjalistą? Stały stomatolog, do którego zawsze można zgłosić się z problemem to prawdziwy skarb. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrego stomatologa.

Stomatolog z polecenia

Bardzo często kontakt do najlepszych lekarzy i specjalistów otrzymujemy od rodziny lub od znajomych. Warto zatem popytać wśród najbliższych, jaki jest ich najlepszy i sprawdzony stomatolog Warszawa lub ortodonta.  Być może znają lekarza, który ma duże doświadczenie i świetne podejście do pacjenta? Warto pytać najbliższych nie tylko o lekarzy, ale również o innych specjalistów i usługi. Mamy wtedy pewność, że są to osoby sprawdzone, które wykonują swoje usługi rzetelnie. Trzeba jednak uważać, ponieważ nie każdemu polecony lekarz będzie odpowiadał tak samo. Może okazać się, że mamy nieco inne potrzeby i że dla kogoś świetny ortodonta w Warszawie, dla nas nie będzie odpowiednim specjalistą. I co wtedy? Są jeszcze inne rozwiązania…

Stomatolog z portalu dla lekarzy

Jest wiele portali internetowych, na których oceniani są lekarze różnych specjalności. Przyznaje się im nie tylko oceny, ale można również napis recenzje z ich pracy, wizyty w gabinecie. Dzięki temu, możemy znaleźć lekarza, który będzie pasował nam pod wieloma względami. Oczywiście należy pamiętać o tym, że na takich portalach mogą udzielać się osoby, które z premedytacją piszą złe rzeczy na temat konkretnego lekarza. Zawsze należy zatem bardzo zachowawczo podchodzić do negatywnych opinii. Bardzo często negatywne opinie nie są również rzeczowe. Pamiętajmy by oceniać jakość wykonanej pracy – reszta jest ważna, ale znacznie mniej.

Stomatolog polecany na forach internetowych

Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło: najlepszy dentysta w Warszawie, albo dobry skaling i piaskowanie, a znajdziemy wiele for internetowych z poleceniem różnych miejsc. Tam również przeczytamy opinie, często dłuższe i bardziej złożone, na których możemy zbudować nasze własne zdanie.

W końcu jednak będzie czekała nas wizyta u stomatologa. I już od pierwszych chwil poznamy, czy na pewno jest to lekarz, któremu chcemy zaufać, czy odpowiada nam pod względem usposobienia i jakości pracy.

Wizyt u lekarzy stomatologów nie wolno odkładać. Choroby zębów mogą prowadzić do wielu chorób i powikłań. Zawsze warto przezwyciężyć swój strach i wybrać to co powinno być dla nas najważniejsze – swoje zdrowie.