Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne w dobrej cenie?

To właśnie w sieci uda się nam odnaleźć najbardziej atrakcyjne oferty ubezpieczeń, natomiast należy wiedzieć, jak ich szukać oraz na jakie aspekty powinno się zwracać uwagę. Kupując ubezpieczenie turystyczne w dobrej cenie, mamy więcej funduszy do wydania już na miejscu, gdzie skorzystamy nie tylko z lokalnych wycieczek, ale też spróbujemy lokalnych przysmaków i zakupimy pamiątki dla naszych bliskich.

Suma ubezpieczenia i jej wpływ na samą cenę polisy

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie turystyczne, cena składki może być zależna przynajmniej od kilku czynników, a te zazwyczaj zamykają się w dwóch odrębnych grupach. Pierwsza to grupa „zakresu”, gdzie obecne są wszelkie składniki polisy, jak np. NNW, OC, czy też ochrona kosztów leczenia. Druga, to grupa „sumy ubezpieczenia”, na którą składają się maksymalne pieniężne kwoty, które dotyczą każdego poszczególnego składnika ubezpieczenia wyjazdowego.

Gdy zakres oraz suma ubezpieczenia wzrasta, ochrona zostaje rozszerzona co jest  jednocześnie dobrą wiadomością, jak i oznaką, że koszty składki będą wyższe. Można więc zadać sobie pytanie, czy droższe oferty, z wyższą sumą ubezpieczenia na wakacje to dobry wybór?

Wzrost zakresu i sumy ubezpieczenia oznacza rozszerzenie ochrony, co stanowi niewątpliwą zaletę, ale jednocześnie przyczynia się do wzrostu kosztu składki. Czy warto zatem wybierać oferty droższe, o wyższej sumie ubezpieczenia? Okazuje się, że zdecydowanie tak! Sumą ubezpieczenia jest maksymalna kwota pieniędzy, którą możemy otrzymać, kiedy dojdzie do utraty naszego zdrowia, czy też innych szkód, które zostały opisane w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Pamiętajmy również o tym, że w przypadku bardziej skomplikowanych sytuacji, jak poważnych uszczerbków na zdrowiu z koniecznością hospitalizacji, bądź też uszkodzenie komuś drogich przedmiotów, to ubezpieczyciel bierze na siebie wszelkie koszty, jeśli te nie przekraczają sumy ubezpieczenia. Gdy jednak wydatek będzie nieco wyższy, różnica musi być uregulowana z naszej kieszeni.

Tanie ubezpieczenie wyjazdowe – co powinno zawierać?

Atrakcyjne ceny ubezpieczeń zagranicznych to szczególnie dobra okazja dla każdego, kto i tak miał problem, aby znaleźć fundusze na wakacyjnych wyjazd, a mimo wszystko nie chciałby zbytnio oszczędzać. Kiedy to właśnie my, przejawiamy takie podejdzie, warto postawić jednak na nieco droższe rozwiązanie, niż opcja podstawowa, aby podczas naszego urlopu lub wakacji, mieć pełną ochronę.

Taka polisa powinna przede wszystkich zawierać ochronę kosztów leczenia. Najlepiej, jeśli taki składnik nie ma przypisanej kwoty mniejszej niż około 30-50 tysięcy euro. Wówczas, możemy liczyć na pokrycie wszelkich kosztów, które dotyczą hospitalizacji wraz z operacjami i zabiegami, transportu medycznego, także do kraju. Jeśli nasz stan się pogorszy, może być to ratunkowa akcja z wykorzystaniem śmigłowca. Pod uwagę brany jest też zakup środków medycznych i leków, skorzystanie z konsultacji u specjalistów i domowych wizyty. Kiedy ubezpieczana osoba jest w ciąży, należy pomyśleć o dodatkowych elementach ubezpieczenia.

W sporej liczbie podróżnych ofert spotkamy NWW, a nawet w tych ubezpieczeniach turystycznych, które jawią się jako najtańsze. Podczas sporego, bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu, który uniemożliwili nam normalne funkcjonowanie, NNW pozwoli nam uzyskać pewną kwotę pieniężną, dzięki której możliwe będzie spokojne utrzymanie, wraz z rehabilitacją i innymi istotnymi potrzebami.