Podkład Estee lauder double wear, Giorgio Armani Si 100 ml, czy inne? – W jaki sposób uda się nam wybrać odpowiedni zapach?

Nie tylko aromaterapia potwierdza to, jaką siłę i moc ma odpowiedni zapach. Dobrze dobrane perfumy, również są istotna sprawą. Te nie tylko pobudzają nasze zmysły, ale też potrafią dodać nam energii, uspokoić lub wprowadzić w lepszy humor. Nie zawsze jednak wiemy, w jaki sposób dobrać najlepszy zapach dla swojej osoby.

Bardzo często posiadamy swój ulubiony produkt z tej kategorii. Czasami jest to Armani Si 100ml, a czasami nawet kompletnie nieznane perfumy. Fakty są takie, że eksperci z dziedziny aromaterapii, już od bardzo dawna stosują różne zapachy do tego, by leczyć ludzkie ciało i duszę. Mimo tego, że mechanizm działania eterycznych olejków nie jest jeszcze nam dokładnie znany, bardzo często sięgamy po przeróżne kosmetyki, które je zawierają. Jest to bowiem dobra alternatywa, aby poprawić swój nastrój każdego dnia. W każdym wypadkuzakup droższych produktów, jak chociażby Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 powinien być dokonywany z pewnego źródła.

Perfumy, jako zapachowe kreacje, które są ulotne…

Zapach swoim ciałom nadajemy zazwyczaj spryskując je perfumami. Robimy to bardzo często i chętnie, ponieważ pod tym względem możliwości mamy multum. Chociaż niegdyś głoszono, że kobieta powinna być wierna jednemu zapachowi, obecnie można pozwolić sobie na kompletną dowolność. Wszystko z uwagi na to, że całkiem inne perfumy możemy użyć do eleganckiej kolacji, a całkiem inne podczas codziennego dnia pracy. Zapachy perfum mogą doskonale podkreślać nasz charakter, bądź też ukrywać nasze prawdziwe „ja”.

Stopniowy rozwój zapachu perfum

Eksperci, którzy trudzą się w tworzeniu wyjątkowych zapachów, mogą skorzystać z ponad 30 tysięcy dostępnych składników, roślinnego i zwierzęcego pochodzenia, a także tych syntetycznych. Wybór komponentów determinuje powstanie trzech zapachowych warstw, czyli tzw. nut. Pierwszą jest nuta głowy, która jawi się jako ta najintensywniejsza, ale jednocześnie najbardziej ulotna. Po pewnym czasie, poznajmy nutę serca, która jest nieco delikatniejsza. Najbardziej złożoną kompozycją jest bazowa nuta, która pojawia się na samym końcu, jednak ta potrafi się utrzymywać nawet do ośmiu godzin. Podczas wyboru perfum, nie można zatem kierować się jedynie pierwszymi odczuciami i wrażeniami.

Odpowiednia strategia, kluczem do podjęcia decyzji    

Jeśli chcemy odnaleźć dobre perfumy, nie warto używać tych co inni, ani też kierować się reklamami. Nasz naturalny aromat, jest ściśle związany z jej pH, dietą, a nawet zmianami hormonalnymi w organizmie. To właśnie powodów, dla którego dane perfumy na różnych osobach mogą pachnieć inaczej. Kompletnie niemiarodajne będzie również wąchanie korka flakonu, bądź też korzystanie z papierowych testerów w perfumeriach. Zapach, najlepiej będzie przetestować poprzez na swoich nadgarstkach, bądź na zgięciach łokci. Dzięki temu, przekonamy się jak zapach perfum prezentuje się w połączeniu z naszą skórą.

Co więcej, nasz nos będzie w stanie rozróżnić jedynie tylko kilka zapachów jednego dnia, dlatego aby testować dalej, warto uzbroić się w cierpliwość. Ponadto, zakup perfum po ciężkim dniu pracy nie jest najlepszym pomysłem. Jesteśmy wówczas o wiele mniej wyczuleni i skoncentrowani, co może nas kompletnie zmylić i zdezorientować.