Ekran projekcyjny – stały, przenośny, pod zabudowę – który najlepszy?

Jest wiele rodzajów ekranów projekcyjnych. Można dzielić i rozróżniać je ze względu na wielkość, jasność, kompatybilność z projektorami. Bardzo ciekawym kryterium wyboru, które należy przemyśleć, jest również rodzaj jego położenia. Ekrany projekcyjne mogą być bowiem stałe, mogą być ruchome, mogą również być pod zabudowę sufitową. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze? Wyjaśniamy na czym polega każde z nich, ale ostateczną decyzję musisz podjąć sam!

Ekrany projekcyjne stanowią nieodłączny element pracy wielu firm. Często używany jest stacjonarnie, jednak zdarza się, i to nie rzadko, że ekrany projekcyjne przewożone są na różne wydarzenia. Dlatego, producenci zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć ekran projekcyjny idealnie dopasowany do własnych, indywidualnych wymagań i potrzeb.

Ekrany projekcyjne stałe

Ekrany projekcyjne wbudowywane na stałe najczęściej stosowane są w salach konferencyjnych – tych profesjonalnych, w których wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Ekrany takie montowane są albo so ściany, albo do sufitu – wszystko zależy od indywidualnych wymagań, ale też od tego na jaki model się zdecydujemy i jak wygląda sala konferencyjna, jakie ma parametry. Decydując się na to rozwiązanie, można wybierać spośród najróżniejszych modeli ekranów projekcyjnych. Jeżeli ma być zamontowany na ścianie na stałe, często poleca się ekrany z ramką. Trzeba również zdecydować się, czy chcemy, aby ekran obsługiwany był ręcznie czy pilotem.

Ekrany projekcyjne przenośne

Ekrany projekcyjne przenośne stosowane są bardzo często np. podczas szkoleń prowadzonych nie w siedzibie firmy, ale u klientów, czy w podnajmowanych salach konferencyjnych. Nie zawsze każda sala wyposażona jest w swój sprzęt, dlatego ekrany projekcyjne przenośne to wygodne i komfortowe rozwiązanie. Są także małe firmy, które dysponują niewielka przestrzenia biurową, ale chętnie organizują szkolenia. W takich przypadkach również świetnie sprawdzają się mobilne ekrany projekcyjne – ekrany, które z łatwością można zwinąć, przetransportować. Ekran projekcyjny mobilny to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich podróżujących, organizujących prelekcje oraz seminaria. Jednak, nie tylko najmniejsze firmy decydują się na ekrany projekcyjne przenośne – stosowane są one również w korporacjach, gdzie prowadzone są szkolenia w różnych działać. Trudno wymagać, aby każdy dział miał świetnie przygotowaną salę konferencyjną – mobilne urządzenia są zatem na wagę złota!

Ekrany projekcyjne pod zabudowę sufitową 

To bardzo eleganckie i nowoczesne rozwiązanie. Ekran projekcyjny pod zabudową jest niemal niewidoczny. Ukazuje się on nam tylko wtedy, gdy go potrzebujemy. Dzięki temu nie zabieramy potrzebnej przestrzeni, którą na co dzień można wykorzystać w zupełnie inny sposób. Wystarczy jedno naciśniecie guzika np. na pilocie, aby ekran się rozwinął. Ograniczenie jest tylko jedno – musimy posiadać podwieszany sufit. Wybierając taki wariant, również do wyboru jest wiele modeli – firmy prześcigają się w dostarczaniu coraz lepszych i bardziej efektywnych rozwiązań – warto zapoznać się z nowościami na rynku.

To, na jaki rodzaj ekranu projekcyjnego się zdecydujesz, zależy m.in. od tego, gdzie ekran projekcyjny ma być wykorzystywany. Czy masz dużo miejsca, czy jest to mieszkanie, dom, biuro firmowe, czy duża aula konferencyjna? Wszystko to ma znacznie! Znacznie ma również aranżacja wnętrz i to, jak chcemy aby wyglądało pomieszczenie. Czy będzie miało jeszcze jakieś dodatkowe funkcje? Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena ekranów projekcyjnych. Kiedy weźmiesz to wszystko pod uwagę zapewne dokonasz najwłaściwszego wyboru. Jeżeli jednak nadal nie jesteś pewien, które rozwiązanie będzie dla ciebie najlepsze, skontaktuj się po prostu ze specjalistami w tej dziedzinie – oni nie tylko doradzą, ale również zajmą się profesjonalnym montażem – zarówno samego ekranu projekcyjnego, jak i projektora czy innych potrzebnych urządzeń, aby stworzyć wyjątkową przestrzeń konferencyjna, czy przestrzeń dogodnego kina domowego.