Dlaczego warto zaopatrzyć się w telefon biurowy dla naszej firmy?

Obecnie, kiedy decydujemy się na założenie własnej działalności gospodarczej, telefonów stacjonarnych w ogóle nie bierzemy pod uwagę. Co więcej, to trend widoczny również wśród osób prywatnych. Te, głównie kojarzą się nam z różnymi instytucjami. Czy mając to na uwadze, przewodowy telefon biurowy to coś, z czego zdecydowanie powinniśmy zrezygnować?

Klasyczny telefon stacjonarny…

Kiedy mamy na myśli telefon biurowy, zazwyczaj kojarzy się on nam z klasycznym aparatem stacjonarnym, którzy korzysta z usług tradycyjnego operatora telefonii. Nie da się ukryć, że szczególnie młodzi przedsiębiorcy, mogą uznać to za rozwiązanie przestarzałe oraz nieopłacalne. Z pewnością zanim dojdziemy do takich wniosków, warto rozeznać się wśród ofert telefonii IP, gdyż często okaże się, że posiadanie takich telefonów może być bardzo opłacalne!

Telefon biurowy, nie wymaga od nas korzystania z usług tradycyjnego operatora

Spora część przedsiębiorców uważa, że z telefonów stacjonarnych najlepiej zrezygnować, gdyż usługi klasycznych telefonii nie będą w stanie ich zadowolić. Otóż ich oferty nie są zbyt opłacalne dla firmy – wysoki koszt rozmów, a szczególnie tych międzynarodowych oraz wieloletnie zobowiązania nie zachęcają.

Warto wiedzieć, że telefon biurowy (biznesowy), wcale nie zobowiązuje nas do skorzystania z usługi konwencjonalnego operatora. Nowoczesne telefony IP, bardzo sprawnie współpracują z telefonią internetową. Jest to zatem doskonała szansa na to, aby wydatki na połączenia uległy znacznej redukcji. Co więcej, nadal możemy czerpać z funkcji, które posiadają owe telefony, co sprzyja wygodzie pracy.

Stacjonarny numer i jego wpływ na wizerunek firmy

Nie da się ukryć, że ludzie o wiele bardziej ufają tym firmom, które dysponują numerem stacjonarnym. Klient ma wówczas przekonanie, że kontaktuje się z poważną spółką, która ma swoją siedzibę, gdzie zawsze znajdzie się ktoś, aby przeprowadzić z nim rozmowę. Komórkowe telefony przecież mogą być poza zasięgiem, lub ktoś nie odbierze ich z masy innych powodów.

Możliwością są zatem specjalistyczne telefony VoIP, będź też SIP zapewniające użytkownikom najwyższą jakość dźwięku. Każdy operator zapewni nam opcję wyboru numeru zagranicznego oraz krajowego, a korzyści jest o wiele więcej. Będą to wewnętrzne numery, kolejkowanie, nagrywanie oraz przekierowywanie połączeń, wirtualne call center i nie tylko. Kiedy zaopatrzymy się również w nowoczesny model telefonu konferencyjnego, zyskamy wiele dodatkowych i przydatnych funkcji co sprawi, że wydajność i wygoda pracy wskoczy na wyższy poziom.

Zadbaj o swoich pracowników, dzięki telefon stacjonarnym

Posiadanie firmowych, stacjonarnych telefonów dość wydatnie określa pewne granice pracy. Otóż kiedy pracownik opuszcza biuro, obowiązek odbierania telefonów i kontaktu z klientem już na nim nie ciąży. Może zatem od tego odpocząć, co wpływa też na jego regenerację sił fizycznych oraz psychicznych i zwiększa finalną wydajność pracy. Kiedy pracownicy dysponują firmowymi telefonami komórkowymi, granice między pracą, a wypoczynkiem się zacierają, a to niestety prowadzi do spadku efektywności działań, a nawet i do personalnych problemów!