Digital Marketing 

W dzisiejszych czasach nie wystarczy już sam marketing tradycyjny. Dużą popularnością cieszy się marketing cyfrowy, który poniekąd jest uzupełnieniem tradycyjnych technik marketingu. Marketing internetowy zdobywa coraz większą popularność, jest głównym źródłem pozyskania klienta. Warto więc przyjrzeć się, na czym to wszystko polega. 

Co to jest digital marketing? 

Znaczenie pojęcia digital marketing pochodzi z języka angielskiego i oznacza cyfrowy marketing. Jest to forma marketingu oparta o format działań cyfrowych. Sprowadza się to głównie do działań promocyjnych w Internecie. Zahacza również nieco o pozycjonowanie Niemcy. Działania w ramach Internetu można podzielić na dwie grupy. Po pierwsze dotyczą one użytkowników komputerów stacjonarnych oraz użytkowników mobilnych nośników. Marketing można również podzielić ze względu na potrzeby użytkowników. W istocie jest on dość skomplikowany i ma wiele płaszczyzn. 

3 powody, dla których warto stosować Digital Marketing.  

Pierwszą najważniejszą cechą marketingu cyfrowego jest jego mentalność. Wszelkie działania oparte o Google AdWords, pozycjonowanie Niemcy, YouTube czy Facebook można przeanalizować i wyodrębnić różne wskaźniki. Nawet początkujący Digital Marketer potrafi zmierzyć zasięg czy też wyliczyć stosunek poniesionych wydatków do uzyskanych leadów. Nie stanowi tajemnicy również ilość wyświetleń, klików lub też innych reakcji na działania reklamowe. W marketingu cyfrowym można testować wiele różnych rozwiązań dzięki temu zwiększa się optymalizacja reklam oraz ich skuteczność. Prowadzi to do obniżenia kosztów pozyskania klientów. 

Drugim powodem, dla którego warto stosować Digital Marketing jest targetowanie. Dzięki niemu możemy wybrać dowolną grupę odbiorców, do których będzie kierowany nasz przekaz. W zależności od tego co lubią nasi klienci tak też możemy dostosowywać działania reklamowe i marketingowe. Wystarczy kilka informacji na ich temat. Gdzie mieszkają, co lubią, ile mają lat, czy piją kawę czy herbatę, a może słuchają rocka. Marketing internetowy pozwala na bardzo precyzyjne targetowanie. Służą do tego narzędzia analityczne środowisk takich jak Google czy Facebook. Pozwalają one na dostosowanie reklamy dokładnie do tych osób, na których nam zależy. Dzięki temu również nie przepala się pieniędzy na ruch, który i tak nie będzie zainteresowana naszym produktem. 

Trzecim argumentem stojącym za marketingiem cyfrowym jest koszt. Z marketingiem cyfrowym kojarzy się głównie budżet reklamowy. Niektórzy nie chcą wydawać pieniędzy na reklamę w Internecie. Jednakże w przeliczeniu na zyski może okazać się, że to najszybsza droga do dotarcia do klienta. Im więcej klientów się o nas dowiedzieć na większą sprzedaż będzie w zasięgu ręki. Mówi się, że jedna złotówka zainwestowana w reklamy przynosi 3 zł przychodu. Dowodzi to, że dobrze wykonany marketing internetowy w ostatecznym rozrachunku jest niskim kosztem. Marketing internetowy to już nie przyszłość, a raczej standard i jego prawidłowe wdrożenie jest koniecznością dla osób chcących rozwijać swoje biznesy.