Czy warto zapisać dziecko do przedszkola językowego na Ursynowie?

Każdy rodzic zastanawia się często jaką drogą podążyć, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo i było szczęśliwe każdego dnia. Okazuje się, że absolutną podstawą jest wybór odpowiedniego przedszkola na Ursynowie, bo to ono najbardziej wpłynie na to, jak przebiegać będzie edukacja dziecka i jak będzie ono szczęśliwe na co dzień. W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim te placówki, które zapewniają naukę języka angielskiego, a my sprawdzimy czy warto skorzystać z ich oferty. Zapraszamy!

Językowe przedszkola na Ursynowie – czy mają sens?

Wielu rodziców, którzy poszukują przedszkola Ursynów, bierze pod uwagę przede wszystkim wystrój danej placówki czy to, że ma dostęp do placu zabaw. Tymczasem dla dziecka najważniejsza jest kadra opiekunów, która zapewni maluchowi pełne bezpieczeństwo, a także zakres i jakość prowadzonych zajęć, które umożliwią nie tylko zdobycie odpowiedniej wiedzy, ale również poszerzenie horyzontów malucha czy też rozwinięcie jego talentów. Język angielski stał się modny właśnie z tego powodu – aby dziecko mogło lepiej się edukować i tym samym o wiele łatwiej wkroczyć w szkolny świat.

Na czym polega nauka angielskiego w warszawskim przedszkolu? To przede wszystkim zajęcia uzupełnione o angielskie słówka i wyrażenia – zajęcia nie mają więc charakteru 45-minutowej lekcji, na której powtarzane sa kolejne wyrazy czy nauczane są angielskie czasy. Mają o wiele bardziej spontaniczny, zabawowy charakter, ponieważ ich celem nie jest stricte nauka, ale oswojenie z językiem i spowodowanie, że obca mowa stanie się dla Twojej latorośli w pełni naturalna.

A ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ dziecko w wieku kilku lat chłonie wiedzę niczym gąbka, a w związku z tym bardzo mocno oswaja się z językiem obcym – traktuje go coraz bardziej naturalnie, co sprzyja przyszłej nauce, już na etapie szkolnym. Oczywiście dziecko trafia tutaj pod opiekę wykwalifikowanych i doświadczonych lektorów oraz native speakerów, którzy będą w stanie w stu procentach zadbać o skuteczność edukacji malucha.

Czy warto zapisać dziecko do przedszkola językowego?

Oczywiście, że tak, a będzie to przynosiło bardzo wiele korzyści:

  • dziecko oswoi się z językiem angielskim i będzie on dla niego o wiele bardziej naturalny niż dla tych rówieśników, którzy takich lekcji w najmłodszych latach nie pobierali,
  • pozwoli zbudować fundamenty, które następnie zaowocują w przyszłości – dziecko będzie mogło o wiele łatwiej zdobywać wiedzę,
  • umożliwi naukę języka angielskiego, który jest tak istotny we współczesnym świecie i otwiera wszelkie granice,
  • da dziecku dodatkową rozrywkę i może okazać się naprawdę świetną zabawą!

Jak znaleźć najlepsze przedszkole dwujęzyczne?

Tutaj oczywiście musisz wykazać się zaangażowaniem i poświęcić nieco czasu na to, aby wybrać odpowiednią placówkę – musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na kadrę opiekunów i to, czy placówka zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych lektorów i native speakerów, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie. Bardzo istotny jest też wspominany na samym początku wystrój przedszkola na Ursynowie oraz to, jakimi materiałami dydaktycznymi, grami i zabawkami dysponuje – również w kontekście nauki języka angielskiego.

A jeżeli chcesz zweryfikować jakość usług świadczonych przez przedszkole, masz możliwość bezpośredniego odwiedzenia placówki i sprawdzenia, jak wygląda na własne oczy, jak również poczytania opinii innych rodziców, dzięki którym dowiesz się, czy dana placówka jest rzeczywiście godna zainteresowania i czy dziecko wynosi z lekcji odpowiednio dużo. Takie recenzje i oceny znajdziesz w Internecie – np. w Google czy na portalach społecznościowych i dzięki temu będziesz w stanie wybrać dla malucha idealne miejsce do rozwoju.