Co warto wiedzieć, kiedy interesuje nas auto w abonamencie?

Tak naprawdę, mamy możliwość posiadania nowego samochodu co dwa lata, a nawet co rok, przy czym nie musimy martwić się, że ten straci na wartości, ani nawet sprawami związanymi z jego ubezpieczeniem i serwisowaniem. Kiedy takie wyjście szczególnie nam się podoba, warto zainteresować opcją, jaką jest auto na abonament.

Dziś, abonament jawi się nam jako rozwiązanie, które stosowane jest głównie w wypadku telefonii komórkowej bądź też telewizji kablowej. Co ciekawe, na przestrzeni najbliższych lat może dojść do pewnych zmian, ponieważ coraz więcej z nas stawia na auto w abonamencie. Okazuje się także, że posiadanie samochodu na własność odchodzi powoli w zapomnienie. Tę tendencję zapoczątkowały firmy, które to w zdecydowanej większości stawiają na formę wynajmu długoterminowego. Aktualnie ta forma finansowanie staje się też bardzo popularna wśród klientów indywidualnych.

Dzisiaj na samochody w abonamencie może pozwolić sobie prawie każdy. Usługodawcy, którzy zajmują się wynajmem oraz sprzedażą pojazdów, kierują wyjątkowe oferty aut na abonament dla osób fizycznych. Dzięki temu, mamy możliwość pozyskania nowych, różnych modeli aut, prawie każdej dostępnej marki. Co więcej, markowe salony samochodowe oferują nie tylko klasyczne kredyty samochodowe i leasing, ale też oferty aut na abonament.

Jak wygląda opcja auta w abonamencie?

Samochód na abonament to innymi słowy długoterminowy wynajem, który kierowany jest m.in. do klientów indywidualnych. Jedynym obowiązkiem klienta jest to, aby opłacał comiesięczny „czynsz”. W poszczególnych salonach samochodowych, otrzymamy odmienne oferty długości umowy, co pozwoli nam na regularną wymianę pojazdu na nowy, bez konieczności zaciągania kredytu. Uzyskamy możliwość pozyskania aut różnych klas, zarówno tych miejski i rodzinnych, jak i sportowych i luksusowych.

Jako największą zaletę, wskazuje się tutaj komfort, a także brak możliwości wystąpienia dodatkowych kosztów. Opłata, którą zobowiązujemy się uiszczać każdego miesiąca, pokrywa wszelkie koszty, które dotyczą zarówno serwisowania pojazdu, jak i jego naprawa oraz ubezpieczenia. Decydując się na zakup tradycyjny, wszystko to będzie oznaczało dla nas wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Niestety, aczkolwiek są to duże pieniądze, chociaż i tak nie astronomiczne, jeśliby spojrzeć na spadek wartości nowo zakupionych samochodów. Należy nadmienić zatem, iż w wypadku samochodowego abonamentu, zmartwienie to nas kompletnie nie dotyczy. Pierwsze trzy lata od zakupu pojazdu to okres, w który traci on najwięcej wartości. Dziesięć procent wartości utraci już po samym wyjeździe z salonu, a nawet do dwudziestu po roku użytkowania. Samochody osobowe po okresie trzech lat od zakupu, nie będą warte więcej niż sześćdziesiąt procent ceny katalogowej.

Decydując się zatem na samochód w abonamencie w salonie lub od wypożyczalni samochodów luksusowych, zupełnie odpada obowiązek zajmowania się wszelkimi formalności w wydziale komunikacji, a także pilnowanie regularnych przeglądów gwarancyjnych. W takiej sytuacji, są to obowiązki należący do firmy. Wniosek jest zatem taki, że to opcja, która zapewnia nam najwyższy poziom komfortu.