Alternatywa dla siedziby Twojej firmy, czyli wirtualne biuro!

Po pierwsze, korzystanie z usług wirtualnego biura jest w pełni legalne oraz zgodne z polskim prawem. Krótko mówiąc, jest to swojego rodzaju outsourcing działań, z zakresu księgowości i ogólnego prowadzenia biura. Może być to świetne wyjście w wielu różnych sytuacjach i to niezależnie od formy prowadzonej działalności. Najczęściej, sięgają po nie freelancerzy, ale i małe firmy oraz te, które w wyniku rozwoju, pragną aby ich oferta została kierowana do coraz szerszego grona klientów z innych miast.

Wirtualnie biuro – na czym to tak właściwie polega?

Nie można oczekiwać, że na tym polu nie pojawią się żadne koszty, chociaż za wirtualne biuro należy zapłacić, jednak jest to o wiele mniejszy wydatek, niżeli w sytuacji, kiedy musimy utrzymać tradycyjne biuro. Niestety, aczkolwiek starając się prowadzić własne biuro, konieczne jest nie tylko uiszczanie regularnych opłat za wynajem. Do wszystkiego dochodzą media, specjalistyczne wyposażenie, ale i opłacanie pracowników.

Jeśli dobrze poszukamy, z pewnością uda się nam odnaleźć tanie wirtualne biuro, którego cena na pewno nie przewyższy naszych możliwości finansowych. Na rynku widnieją bowiem oferty biur wirtualnych, których cena zamyka się w kwocie czterdziestu złotych każdego miesiąca. Pamiętajmy, że optymalizacja wydatków firmy, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Decydując się na to rozwiązanie, na naszym koncie pojawi się dużo oszczędności, co oznacza nie tylko większe zyski, ale też stabilizację rozwoju. To wszystko, co uda się nam zaoszczędzić, będziemy mogli przeznaczyć na inne, ważniejsze cele, które wcale nie dotyczą administracji.

Dobry adres to klucz!

Jeśli nie posiadamy swojego adresu, etap rejestracji naszej firmy może się nie powieźć. Jeżeli siedziba naszej firmy okaże się być usytuowana w bardzo prestiżowej lokalizacji, przyniesie nam to wiele korzyści, a prowadzone przez nas działania w ogóle nie ulegną diametralnej zmianie. Różnica polega jednak na tym, że zaczniemy być postrzegani, jako przedsiębiorstwo wiarygodne. Co więcej, staniemy się też firmą godną zaufania, a to jeden z kluczy do tego, aby odnieść sukces w każdej branży.

Jeśli postawimy na usługi biura wirtualnego, które profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków, otrzymamy specjalistyczną obsługę formalnej korespondencji. Dodatkowo, nasz wirtualny adres będzie mógł pojawić się np. na naszych wizytówkach, bądź też ulotkach reklamowych. Pracownik wirtualnego biura, który odbierze nadesłany do nas listy, następnie odeśle go pod wskazany przez nas adres. Dużo jednak będzie zależało od tego, jak wygląda pakiet usług, z którego korzystamy.

Na co możemy liczyć, w wypadku wirtualnego biura?

Dzięki wirtualnym biurom, otwiera się przed nami mnóstwo nowych możliwości. Pozwoli to na dostosowanie zakresu usług, do realnych potrzeb przedsiębiorstwa i to bez względu na to, czy jest to działalność jednoosobowa, czy średniej wielkości firma.

Decydując się na tę opcję, stajemy się posiadaczami wirtualnego adresu, który daje nam możliwość rejestracji działalności. Otrzymujemy też dostęp do przeróżnych sal konferencyjnych i innych pomieszczeń, w których możemy np. spotykać się z ważnymi klientami, czy też organizować zebrania dla kontrahentów lub wspólników.

Najważniejsze zalety wirtualnego biura

Wcale nie dziwi fakt, że liczba firm, które decydują się na wirtualne biura, jest z roku na rok, coraz większa. W końcu to o wiele lepsze i bardziej opłacalne rozwiązanie, niżeli biuro stacjonarne. Jeżeli chodzi o zalety, z jakimi spotkamy się w tej sytuacji, jest ich naprawdę cała lista. Z pewnością należy wspomnieć o tym, że zyskujemy minimalizację kosztów, które dotyczą zarówno obsługi, jak i prowadzenia biura. Specjalistyczną księgowość. Pełną obsługę naszej firmowej korespondencji. Szeroki dostęp do wielu biurowych pomieszczeń, jak chociażby sale konferencyjne. Adres w znanej i prestiżowej dzielnicy miasta, w budynku o najwyższym standardzie. Pomoc w procesie rejestracji działalności, a także outsourcing biurowych i księgowych usług.

Biuro Kamienica

ul. Marszałkowska 58

00-545 Warszawa

Telefon: (22) 400-99-11

E-mail: kontakt@biurokamienica.pl